Kaarinan kirjaston ilmastolukupiiri

- Ma 15.2.2021 klo 17.30 - 19.00
Kaarinan kirjaston ilmastolukupiirissä keskustellaan kirjoista ja siitä miten ilmastokriisin kanssa eletään. Lukupiiri kokoontuu kerran kuussa maanantaisin klo 17.30-19 verkossa ja on kaikille avoin. Mukaan voi tulla vaikka vain yhdeksi kerraksi.
Lukupiirikokoontumiset 15.2., 15.3., 19.4. ja 17.5. klo 17.30-19 verkossa, näihin tapahtumiin ennakkoilmoittautuminen verkossa. Ilmoittautuneille lähetetään osallistumislinkki sähköpostiin.
Kevään kirjat:
15.2. Petri Tolppanen: Sarasvatin hiekkaa (sarjakuva), ilmoittautumislinkki
15.3. Johanna Sinisalo: Enkelten verta, ilmoittautumislinkki
19.4. Helena Waris: Linnunsitoja, ilmoittautumislinkki
17.5. Silja Annila: Hyvän sään aikana - mitä Suomi tekee, kun ilmasto muuttaa kaiken, ilmoittautumislinkki
Kaarinan kirjaston ilmastolukupiiri on osa kirjastojen, Greenpeacen, Lukukeskuksen, Suomen kirjastoseuran, Marttojen ja Mannerheimin lastensuojeluliiton Uudenmaan piirin yhteistä kampanjaa. Tutustu lisää sivustolla ilmastolukupiiri.fi.